Price: ₹241
Get that ultra-fresh and squeaky clean feeling with our Slow Sunday Vitamin C Cleanser! This rich and dense foam gently removes dirt and excess oil. Formulated with amino acids and added Vitamin C, our cleanser attracts and retains moisture for the ultimate pretty n' plump skin.
| Texture | Cream |
| Color | White |
| Type | Cleansers |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Hydrating |
| Height | 14.3 cm |
| Length | 4.3 cm |
| Width | 4.2 cm |
| Net Weight | 60 g |
| SKU | sb2404085899802813 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 4693847 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.